KRZYSZTOF MATUŁAWEB DEVELOPER
Search Console

Nowy Search Console czy będą starsze funkcje?

Brak komentarzy Opublikował Krzysztof piątek, 30 sierpnia 2019 r.

John Mueller z Google niedawno potwierdził, że nie ma planów wprowadzenia wszystkich starszych funkcji do nowej wersji Search Console.

Temat ten został omówiony w najnowszym wideo, które dotyczy w szczególności przesyłania pliku robots.txt w nowej Search Console.

To jedna z najczęściej używanych starszych funkcji, która nie została jeszcze przeniesiona. Przesyłanie plików zrzeczenia się to kolejna funkcja, o którą często się pyta.

Jak się okazuje, ci, którzy czekają na korzystanie z tych funkcji w nowej Search Console, mogą czekać w nieskończoność.

Na wideo Mueller stwierdza:

Ogólnie rzecz biorąc, naszym planem w nowej Search Console nie jest po prostu kopiowanie funkcji, ale raczej ich przemyślenie po drodze.

Z jakimi problemami staramy się pomóc stronom internetowym? Czy nadal jest to coś, z czym należy się uporać w naszych narzędziach - czy w międzyczasie problem stał się w większości nieistotny?

Czy istnieją inne sposoby pomocy, które mogą być bardziej wydajne? A może mniej mylące?

Mueller mówi, że wiele pracy wymaga wprowadzenia starych funkcji do nowej Search Console. Więc nawet jeśli byłyby plany wprowadzenia więcej starych funkcji, nadal zajęłoby to trochę czasu.

Nikt oprócz Google nie wie, jakie są plany firmy na przyszłość z Search Console, ponieważ Mueller twierdzi, że zwykle unikają wcześniejszego ogłaszania czegokolwiek. Zamiast tego Google uruchomi funkcje, gdy będą gotowe.

W międzyczasie użytkownicy mogą swobodnie przełączać się między nową i starą wersją Search Console, aby uzyskać dostęp do wszelkich starszych funkcji. 

Podziel się swoimi przemyśleniami na temat tego wpisu.

Ostatnio dodane komentarze

Jeszcze nie dodano komentarzy do tego wpisu.