KRZYSZTOF MATUŁAWEB DEVELOPER
WordPress, blog, strony, strony internetowe

Czym różni się blog od strony internetowej?

Komentarzy (1) Opublikował Krzysztof poniedziałek, 13 maja 2019 r.

W tym przewodniku dla początkujących wyjaśniam, czym jest blog i czym różni się on od tradycyjnej strony internetowej

Co to jest blog? 

Blog to rodzaj witryny, w której treść jest prezentowana w odwrotnym porządku chronologicznym (najpierw pojawiają się nowsze treści). Treść bloga jest często określana jako wpisy lub „posty na blogu”.

Blogi są zazwyczaj prowadzone przez osobę lub niewielką grupę osób w celu przedstawienia informacji w stylu konwersacyjnym. Jednak teraz jest mnóstwo blogów korporacyjnych, które generują wiele treści w stylu informacyjnym i przywódczym.

Typowe posty na blogu mają również sekcję komentarzy, w której użytkownicy mogą odpowiadać na artykuł.

Historia blogów

Blogi ewoluowały z dzienników i czasopism online w połowie lat 90-tych. W tym czasie internauci prowadzili już osobiste strony internetowe, na których regularnie publikowali informacje o swoim życiu osobistym, myślach i komentarzach społecznych.

Termin „dziennik internetowy” został użyty po raz pierwszy w późnych latach 90., a później stał się „blogiem”, a następnie „blogiem”, aż wreszcie „blogiem”.

Ze względu na rosnącą liczbę takich stron internetowych pojawiło się kilka narzędzi, które ułatwiły użytkownikom tworzenie dzienników online i blogów.Narzędzia te pomogły spopularyzować blogowanie i uczyniły technologię dostępną dla użytkowników nietechnicznych.

W 1999 r. Została uruchomiona popularna strona blogowa Blogger.com , która została później nabyta przez Google w lutym 2003 r.

W tym samym roku WordPress opublikował swoją pierwszą wersję jako platformę blogowania w maju 2003 roku.

Dzisiaj WordPress to najpopularniejsza na świecie platforma blogowa, zasilająca ponad 30% wszystkich stron internetowych.

Jaka jest różnica między blogiem a stroną internetową?

Blog to rodzaj strony internetowej. Jedyna prawdziwa różnica między blogiem a innymi typami witryn polega na tym, że blogi są regularnie aktualizowane o nowe treści, które są wyświetlane w odwrotnym porządku chronologicznym (najpierw nowsze posty).

Typowe strony internetowe mają charakter statyczny, w którym treść jest zorganizowana na stronach i nie są często aktualizowane. Natomiast blog jest dynamiczny i zazwyczaj jest aktualizowany częściej. Niektórzy blogerzy publikują wiele nowych artykułów dziennie.

Blogi mogą być częścią większej witryny. Często firmy prowadzą sekcję blogów, w której regularnie tworzą treści informujące i kształcące swoich klientów.

Możesz używać WordPressa do tworzenia zarówno strony internetowej, jak i bloga, dlatego wielu właścicieli firm używa WordPressa do budowania swojej strony internetowej dla małych firm.

Mówiąc prosto, wszystkie blogi mogą być stroną internetową lub częścią witryny. Jednak nie wszystkie strony internetowe można nazwać blogami.

Blog lub strona internetowa - który jest lepszy?

Jako początkujący zastanawiasz się, czy powinieneś założyć bloga lub stronę internetową, która z nich jest lepsza? Szczerze mówiąc, odpowiedź na to pytanie naprawdę zależy od twoich celów.

Wiele małych firm na całym świecie ma tradycyjne strony internetowe składające się tylko ze stron i bloga. Takie małe strony internetowe są często tworzone w celu stworzenia informacyjnej obecności internetowej dla firmy, organizacji lub osoby.

Z drugiej strony coraz więcej firm zdaje sobie sprawę z potencjału bloga w swojej strategii marketingowej. Dodają oddzielną sekcję blogów do swoich tradycyjnych stron internetowych i wykorzystują ją, aby uzyskać większy ruch z wyszukiwarek.

Nawet jeśli jesteś firmą, organizacją non-profit lub profesjonalistą, dodanie bloga do swojej witryny może pomóc w osiągnięciu celów.

Jaka jest różnica między postami w blogu a stronami?

WordPress to najpopularniejsza platforma do blogowania i potężny system zarządzania treścią. Domyślnie zawiera dwa typy treści: posty i strony. Często początkujący są zdezorientowani.

Posty w blogu są wyświetlane w odwrotnym porządku chronologicznym (od najnowszego do najstarszego) na stronie bloga, ponieważ są one aktualnymi treściami, co oznacza, że ​​użytkownicy będą musieli głębiej przeglądać starsze posty.

Strony są statycznymi treściami typu „jednorazowego użytku”, takimi jak strona, strona kontaktowa, strony produktów lub usług, strona główna i inne.

Strony są zwykle używane do tworzenia struktury i układu strony. 

Dlaczego ludzie blogują? Jakie są zalety blogowania?

Każdy bloger ma własną motywację do blogowania. Wielu z nich używa go jako alternatywy dla prowadzenia dziennika lub dziennika. Blogowanie zapewnia im miejsce do dzielenia się swoją kreatywnością i pomysłami z szerszą publicznością.

Najlepsze marki i firmy tworzą blogi, aby edukować swoich klientów, dzielić się wiadomościami i docierać do szerszego grona odbiorców. Blogowanie jest istotną częścią strategii marketingowej online dla wielu firm.

Oto kilka zalet blogowania.

 1. Pozwala pokazać swoje umiejętności, kreatywność i talent

 2. Pomaga jednostkom stać się autorytetem w swojej branży

 3. Pomaga nawiązać kontakty towarzyskie z ciekawymi ludźmi o podobnych poglądach

 4. Wielu blogerów zarabia na swoich blogach za pomocą różnych metod zarabiania

 5. Firmy korzystają z blogów, aby przyciągnąć więcej potencjalnych klientów do swoich witryn

 6. Organizacje non-profit mogą korzystać z blogów, aby podnosić świadomość, prowadzić kampanie w mediach społecznościowych i wpływać na opinię publiczną

Jak zarabiają blogerzy?

Zazwyczaj ludzie myślą o blogerach jako hobbystach. Niektórzy z nich są, ale wielu blogerów zarabia na swoich blogach. Dzięki temu mogą skupić się bardziej na swoim blogu, zrezygnować z codziennych prac i budować udane firmy internetowe.

Bardziej skuteczni blogerzy mogą generować sześciocyfrowe, siedmiocyfrowe, a nawet ośmiocyfrowe dochody ze swoich blogów.

Poniżej znajduje się kilka sposobów, które większość blogerów wykorzystuje do zarabiania pieniędzy na swoich blogach:

Najczęstszym i prawdopodobnie najłatwiejszym sposobem zarabiania pieniędzy w Internecie jest wyświetlanie reklam . Jednak jako nowy bloger nie będziesz mógł bezpośrednio kontaktować się z reklamodawcami ani zarządzać nimi samodzielnie.

W tym miejscu wkracza Google AdSense. Zajmuje się wyszukiwaniem reklam, wyświetlaniem ich, zbieraniem płatności od reklamodawców i wysyłaniem tych płatności za niewielkie cięcia.

Wielu blogerów zarabia również poprzez marketing afiliacyjny. Zasadniczo polecają produkty na swoich stronach internetowych i zarabiają prowizję, gdy użytkownik kupi ten produkt.

Inne popularne metody zarabiania to członkostwo , sprzedaż kursów online lub dodanie sklepu internetowego do bloga.

Chcę zacząć prowadzić swój blog?

Tak, każdy, kto chce założyć bloga, może to łatwo zrobić.

Na początku blogowania użytkownicy potrzebowali umiejętności kodowania, aby móc zacząć aktualizować swój blog. Teraz istnieje wiele narzędzi, które pozwalają łatwo tworzyć blogi bez pisania kodu. Możesz bez wiedzy programistycznej zbudować bloga w ciągu kilku minut.

Wybór niewłaściwej platformy blogowej do uruchomienia bloga jest najczęstszym błędem popełnianym przez początkujących. Ponieważ jednak jesteś tutaj, nie popełnisz tego błędu.

Zalecam korzystanie z WordPress. Jest to najpopularniejsza na świecie platforma blogowa i narzędzie do tworzenia stron internetowych.Ponad 30% wszystkich stron internetowych jest tworzonych przy użyciu WordPressa.

Istnieją dwa typy WordPress: WordPress.com , który jest rozwiązaniem hostowanym, a WordPress.org znany również jako samo-hostowany WordPress.

Zalecam korzystanie z WordPress.org, ponieważ zapewnia natychmiastowy dostęp do wszystkich funkcji WordPress. Pozwala także na łatwe zarabianie pieniędzy na swoim blogu bez żadnych ograniczeń.

Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł odpowiedzieć na twoje pytania dotyczące tego, co jest blogiem i jaka jest różnica między blogiem a stroną internetową.

Podziel się swoimi przemyśleniami na temat tego wpisu.

Ostatnio dodane komentarze

avatar
Bardzo ładnie opisaliście różnice między blogiem a stroną. Zauważyliście nawet, jakie to ma przełożenie na popularność firmy.
Dziś usługi budowania firmowej strony wraz ze współpracującym z nią blogiem. To jest dopiero przyszłość dzisiejszego biznesu.
 • WordPress 5.2 Już od wtorku!

  Release candidate oznacza, że ​​nowa wersja jest gotowa do wydania. WordPress 5.2 ma zostać wydany we wtorek, 7......

  brand WordPress, Wordpress, wordpress 5.2