KRZYSZTOF MATUŁAWEB DEVELOPER
strony na WordPressie

Porządkujemy witrynę na WordPressie

Brak komentarzy Opublikował Krzysztof wtorek, 18 czerwca 2019 r.

Twoja strona na WordPressie z biegiem czasu może być wypełniona różnego rodzaju śmieciami, które nie są już potrzebne. Może to obniżyć wydajność i spowodować niepotrzebnie duże obciążenie pamięci masowej. Może również nadmiernie skomplikować proces rozwiązywania problemów.

Oczywiście istnieją pewne różnice między czyszczeniem strychu a witryną. Dzięki stronie internetowej musisz być bardzo ostrożny w usuwaniu. W przeciwnym razie możesz pozostać z uszkodzonymi linkami lub gorzej. Dlatego zawsze zalecana jest ostrożność.

Dzisiaj skierujemy cię w stronę obszarów, w których wirtualne śmieci mogą zacząć się gromadzić. Przedstawimy także kilka narzędzi, które mogą ułatwić proces czyszczenia, i uporządkujemy naszą witrynę.

Wytnij nisko wiszące owoce.

Na typowej stronie WordPressa nie powinieneś szukać daleko, aby znaleźć niepotrzebne elementy. Dotyczy to szczególnie obszarów tj. wtyczki i motywy.

Sam WordPress ma domyślny motyw. Wraz z pojawieniem się nowych domyślnych motywów mogą one również stać się częścią Twojej instalacji, jeśli nie korzystasz z nich aktywnie, to po co je trzymać?

Na szczęście powinno to być najłatwiejsze do usunięcia. Główna zasada brzmi: jeśli go nie używasz, pozbądź się go.

Przytnij starą treść i poprawki.

Prawie każda strona ma jakąś wymierną ilość przestarzałej lub nieużywanej zawartości. Może to obejmować wszystko, od 10-letniego postu na blogu o tym, jak świetny jest iPhone 3gs, do tych elementów, które oznaczyłeś jako wersje robocze, które nigdy nie były jeszcze całkowicie ukończone.

A tak, że nie wspominając o potencjalnie tysiącach zmian zapisywanych w WordPressie podczas wprowadzania zmian w treści.

Nawet małe witryny mogą cierpieć z powodu tego poziomu bałaganu. Ponieważ te elementy zaczynają się sumować, baza danych witryny może być nieco nadęta. W przypadku dużej witryny może to spowodować znacznie wolniejszą wydajność. Dlatego warto zrobić porządek.

Usuń wersje robocze.

Najszybszą i najłatwiejszą czynnością jest sprawdzenie i usunięcie całej strony oraz opublikowanie wersji roboczych w witrynie. WordPress sprawia, że ​​jest to łatwe, ponieważ możesz użyć menu u góry listy stron / postów, aby odfiltrować wszystko oprócz wersji roboczych. Od tego momentu jest to tylko kwestia usunięcia tych elementów, o których wiesz, że nigdy nie będziesz używać.

Rewizje limitów.

Za każdym razem, gdy zmieniasz zawartość i ją zapisujesz, WordPress śledzi ją (wykonuje „Autozapis” podczas edycji) w formie zmiany. Jest to przydatne, gdy chcesz przywrócić coś do poprzedniego stanu. Jednak możesz nie chcieć, aby ich liczba była nieograniczona.

Dzięki szybkiemu dodaniu do pliku wp-config.php strony możesz ograniczyć liczbę wersji, które WordPress będzie przechowywać dla pojedynczego elementu treści:

define ('WP_POST_REVISIONS', 5);( 'WP_POST_REVISIONS', 5 );

Ustalenie liczby może być trudne, ponieważ nigdy nie wiesz, jak daleko będziesz musiał cofnąć się w czasie. Jednak ważne jest, aby umieścić tutaj jakieś ograniczenie, ponieważ jest to ogromne źródło bałaganu. W przypadku większości witryn wystarczy 5-10 poprawek. W powyższym fragmencie postanowiliśmy zachować 5 wersji.

Użyj narzędzia.

Jak zwykle, dostępnych jest kilka wtyczek WordPress, które ułatwiają proces. W zależności od konkretnych potrzeb, opcje WP-Optimize, WP-Sweep i Optimize Database po usunięciu wersji są popularnymi i wysoce zalecanymi opcjami.

Każdy z nich obejmuje podobne terytorium, oczyszczając stare wersje, komentarze i inne zbędne elementy w bazie danych. Niektóre oferują automatyczne czyszczenie, co zapewnia dodatkową wygodę. Sprawdź je i zobacz, który z nich najlepiej pasuje do Twojej sytuacji.

Szukaj bezdomnych plików multimedialnych.

Inna potencjalnie niechlujna sytuacja może pojawić się, gdy masz nieużywane pliki multimedialne. Obrazy są prawdopodobnie najgorszymi sprawcami, ponieważ przesłanie jednego z nich powoduje wyświetlenie kilku wersji miniatur. Ponadto wiele wtyczek (takich jak galerie zdjęć i suwaki) wypuszcza własne rozmiary miniatur. W krótkim czasie mogą one przejść od zwykłego bałaganu do pełnowymiarowego skarbu.

Posiadanie wielu wersji obrazu niekoniecznie jest złe — o ile nadal z nich korzystasz. Może być wiele obrazów, plików PDF i innych plików multimedialnych, które nie są w ogóle używane. Te „bezdomne” pliki zajmują miejsce na dysku i mogą spowalniać procesy, takie jak wyszukiwanie biblioteki mediów.

Wtyczka taka jak Media Cleaner może być bardzo pomocna.

Będzie skanowała przesyłane pliki i szukała plików, które nie są powiązane z postem WordPress, galerią zdjęć itp. Jest też oddzielny kosz „Kosz”, który pozwala sprawdzić, czy plik można bezpiecznie usunąć przed podjęciem akcji.

Panel Dashboard.

Panel WordPress Dashboard może stać się dość nieporęczny. Im więcej elementów zostanie zainstalowanych, tym więcej pozycji menu, widżetów i powiadomień zacznie się pojawiać. Nie tylko sprawia to, że przedmioty, których potrzebujesz, jest trudniej znaleźć, ale także odwracają uwagę od rzeczywistej pracy.

Nie będziemy spędzać dużo czasu na tym szczególnym obszarze bałaganu, ale wystarczy powiedzieć, że odinstalowanie niepotrzebnych motywów i wtyczek może również dużo pomóc. Poza tym możesz skorzystać z zakładki „Opcje ekranu” u góry każdej strony na zapleczu. Umożliwi to wyłączenie niektórych dodatków, których nie chcesz widzieć.

I znowu są wtyczki, które pomogą ci oczyścić system menu. Jedną z takich opcji jest Edytor menu administratora. Pomaga ukryć niepotrzebne elementy menu lub nawet ukryć je na podstawie roli użytkownika. W skrócie możesz przynieść wizualny Zen do jednej z najbardziej niechlujnych części WordPressa.

Utrzymywanie w czystości.

Praktycznie każda strona WordPressa może skorzystać z rutynowego sprzątania. I w przeciwieństwie do tego stosu, który czeka na ciebie, ten rodzaj sprzątania nie wymaga dużego wysiłku. Za pomocą kilku przydatnych narzędzi można zautomatyzować wiele.

Warto jednak pamiętać, aby zrobić kopię zapasową  przed rozpoczęciem porządkowania naszej strony na Wordpressie.

Podziel się swoimi przemyśleniami na temat tego wpisu.

Ostatnio dodane komentarze

Jeszcze nie dodano komentarzy do tego wpisu.

  • WordPress 5.2 Już od wtorku!

    Release candidate oznacza, że ​​nowa wersja jest gotowa do wydania. WordPress 5.2 ma zostać wydany we wtorek, 7......

    brand WordPress, Wordpress, wordpress 5.2