KRZYSZTOF MATUŁAWEB DEVELOPER
Błędy i przekierowania na WordPressie

Zbyt wiele błędów, przekierowań na WordPressie

Brak komentarzy Opublikował Krzysztof czwartek, 25 kwietnia 2019 r.

Zbyt wiele przekierowań w WordPressie może być spowodowane błędem prostych ustawień. W tym artykule dowiesz się, jak rozwiązać ten problem, nawet jeśli nie możesz uzyskać dostępu do obszaru administratora WordPress.

Jeżeli jesteś początkującym na WordPressie, nie martw się, to będzie proste i łatwe do rozwiązania tego problemu. Po prostu wykonaj następujące kroki.

Dlaczego otrzymujesz wiele błędów przekierowań w WordPressie.

Ten błąd może być spowodowany prostą błędną konfiguracją ustawień lub z powodu kilku innych problemów. Jeżeli adres URL, do którego chcesz uzyskasz dostęp, zostanie przechwycony w ciągłej pętli przekierowania, otrzymasz ten błąd.

To znaczy, jeżeli korzystasz ze swojej witryny http://example.com i przekierowuje ona do http://www.example.com, a następnie zostanie ona przekierowana bez www. Kontynując pętlę, i przeglądając pętle przez te 2 linki wiele razy. Po pewnym czasie przeglądarka traci limit czasu i wyświetla „Too Many Redirects Error” w przeglądarce.

Jaki jest problem ze zbyt wieloma błędami przekierowania.

Oto kilka możliwości uzyskania „Too Many Redirects Error”.

  1. Błędna konfiguracja ustawień

  2. Pętla przekierowania z wtyczkami

  3. Problem z przekierowaniem z .htaccess

Są to przypadki, które mogą powodować problem z przekierowaniem w WordPress. Przejdziemy jeden po drugim, aby rozwiązać ten problem z przekierowaniem na Twojej stronie WordPress

1. Błędna konfiguracja konfiguracja ustawień

Jest to najczęstszy problem „Zbyt wiele przekierowań”. W obszarze administracyjnym WordPress powinieneś użyć tego samego adresu URL. Co jest w polu WordPress Address (URL) i polu Site Address (URL).

Jeżeli używasz adresu URL www w jednym polu, a w drugim adresie bez www, to spowoduje problem.

Prawidłowy przykład:

WordPress Adress (URL) http://moja-strona.org

Site Adress (URL) http://moja-strona.org

Ustawienia URL WordPress w Ustawieniach ogólnych

Jeżeli nie możesz uzyskać dostępu do obszaru administracyjnego WordPress z powodu błędu „Zbyt wiele przekierowań”. Otwórz wp-config.php poprzez cPanel lub program FTP, taki jak FileZilla.

/* That's all, stop editing! Happy blogging. */

Dodaj kod przed tą powyższą linią.

define('WP_HOME','http://moja-strona.org');

define('WP_SITEURL','http://moja-strona.org');

Zapisz wp-config.php i przeładuj swoją stronę w przeglądarce, problem powinien zostać rozwiązany. Jeśli nie zostanie rozwiązany, przejdź do kolejnych kroków.

2. Przekieruj pętlę z wtyczkami

Jeżeli powyższe rozwiązanie nie rozwiąże problemu. Ten problem może być spowodowany wtyczkami z plikiem .htaccess.

Jeśli cała witryna działa i tylko jeden adres URL lub niektóre adresy URL powodują ten problem. Sprawdź, czy używasz jakiejkolwiek wtyczki do przekierowania. Następnie sprawdź, czy adres URL został utworzony w innym miejscu.

Na przykład, jeśli używasz jakiejkolwiek wtyczki do usuwania bazy kategorii w adresach URL kategorii. I utworzyłeś ten sam adres URL ze ścieżką jako ta kategoria. W takim przypadku może pojawić się ten problem. Sprawdź adresy URL i usuń inny adres URL, aby rozwiązać ten problem.

Jeśli otrzymujesz „Zbyt wiele przekierowań” na całą stronę. Następnie powinieneś dezaktywować wszystkie wtyczki. Jeśli przeładujesz stronę, powinna działać teraz. Jeśli otrzymujesz ten sam problem, przejdź do następnego kroku. Jeśli Twoja witryna działa, powinieneś dowiedzieć się, która wtyczka powoduje problem.

Teraz aktywuj wtyczki pojedynczo, po aktywacji wtyczki przeładuj stronę w przeglądarce. Jeśli otrzymujesz „Zbyt wiele przekierowań”. Być może to ta właśnie ostatnia aktywowana wtyczka jest problematyczna.

Spróbuj skontaktować się z developerem wtyczki w sprawie tego problemu lub wyszukaj problem online.

3. Problem przekierowania z .htaccess

Nawet po wypróbowaniu powyższego rozwiązania, jeśli problem nie został rozwiązany, możesz mieć problem z plikiem htaccess lub niektórymi regułami w tym pliku. Zobaczymy w tym kroku, jak możemy rozwiązać ten problem.

Otwórz plik htaccess za pomocą programu cPanel lub FTP, zachowaj kopię zapasową istniejących reguł w nowym pliku.

Po dodaniu powyższego kodu i zapisaniu pliku htaccess, wejdź na swoją stronę. Twoja strona powinna działać tak, jak jest.

Teraz dodaj niestandardowe reguły przepisywania do htaccess, nie kopiuj wszystkich niestandardowych reguł naraz. Dodaj jedną regułę i przeładuj stronę w przeglądarce. W pewnym momencie powinieneś zauważyć problematyczną regułę przepisywania. Spróbuj naprawić tę regułę lub skorzystaj z pomocy eksperta.

Problem „Zbyt wiele przekierowań” powinien zostać rozwiązany.

Wniosek:

Nie wpadaj w panikę w obliczu tego rodzaju błędów, zawsze możesz skorzystać z pomocy eksperta, gdy nie jesteś w stanie rozwiązać problemu lub możesz go zaspokoić samodzielnie, wykonując ten przewodnik krok po kroku. Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł ci rozwiązać problem.

Daj mi znać za pomocą formularza komentarza, który krok rozwiązał Twój problem.

Podziel się swoimi przemyśleniami na temat tego wpisu.

Ostatnio dodane komentarze

Jeszcze nie dodano komentarzy do tego wpisu.

  • WordPress 5.2 Już od wtorku!

    Release candidate oznacza, że ​​nowa wersja jest gotowa do wydania. WordPress 5.2 ma zostać wydany we wtorek, 7......

    brand WordPress, Wordpress, wordpress 5.2